PRZED NAGRANIAMI

W studiu Akademii Rocka wychodzimy z założenia, że dobre nagranie wymaga dwóch elementów: przygotowanych muzyków i zaangażowanego realizatora. Dlatego też proces nagrywania zaczyna się na długo przed pierwszym dniem Waszej obecności w studiu.

Naszą współpracę zaczniemy od spotkania – pokażemy Wam, jak wygląda studio, oraz porozmawiamy na temat Waszych oczekiwań. Spróbujemy wspólnie określić brzmienie, które będziemy chcieli uzyskać.

Przed nagraniem poprosimy Was o przesłanie nam nagrań z próby utworów, nad którymi będziemy pracować. Jakość tych nagrań nie ma znaczenia – mogą być wykonane nawet telefonem. Są nam potrzebne, żebyśmy mogli poznać materiał i z wyprzedzeniem przygotować się do Waszej sesji. Dzięki temu wykorzystamy dostępny w studiu sprzęt tak, by najlepiej oddać charakter Waszej muzyki.

Jeżeli nie macie jak nagrać próby – pożyczymy Wam dyktafon cyfrowy.

Ponieważ nasze studio jest częścią szkoły muzycznej, możemy Wam pomóc także w przygotowaniach do sesji. Możemy Was zaprosić do nas na próbę, którą zagracie pod okiem jednego z naszych instruktorów. Czasami prosta sugestia kogoś doświadczonego pozwoli Wam zabrzmieć lepiej i pewniej. Ważne, by taka próba odbyła się na kilka tygodni przed sesją, żebyście mogli solidnie przećwiczyć ewentualne zmiany.

NAGRANIA

W studiu mamy sprzęt pozwalający zrealizować nagrania na ślady oraz „na setkę“. To, jaką przyjmiemy metodę nagrań, będzie zależeć przede wszystkim od tego, jak chcecie zabrzmieć. Decyzję w tej kwestii  podejmiemy wspólnie.

Nagrania na ślady – każdy instrument nagrywamy osobno, po kolei. Ten rodzaj nagrań pozwala edytować każdy ślad niezależnie, więc jest bardziej wyrozumiały dla wszelkich niedociągnięć wykonawczych ☺. Jest natomiast bardziej czasochłonny.

Nagrania „na setkę“ – cały zespół gra jednocześnie, a my rejestrujemy to wykonanie. Taki sposób nagrywania pozwala uchwycić energię zespołu charakterystyczną dla prób i koncertów. Wymaga jednak od muzyków bardzo solidnego przygotowania. Jest to metoda szybsza niż nagrania na ślady.

PO NAGRANIACH

Po tym, jak zarejestrujecie ślady, rozpoczniemy miksy Waszych kawałków. Po tygodniu od zakończenia nagrań wyślemy Wam pierwsze wersje Waszych numerów. Posłuchacie ich na spokojnie, zbierzecie uwagi i przekażecie je nam. Następnie my te uwagi naniesiemy i po kilku dniach wyślemy Wam kolejną wersję miksów. Ten proces będzie się powtarzać, aż do Waszego pełnego zadowolenia.