Wyjeżdżaj na obozy

Akademia Rocka zaprasza na obozy letnie i zimowe pod hasłem Stwórz Swój Band.

Na obozie poznasz osoby w Twoim wieku, kochające tę samą muzykę, co Ty. Przez cały obóz będziecie wspólnie grać próby, pisać kawałki i szykować się do finałowego występu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zespół, który założycie na obozie, kontynuował podbój muzycznego wszechświata po jego zakończeniu. Organizatorem obozu jest uznane i renomowane Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, specjalizujące się w obozach tematycznych. Kilka razy w roku młodzi ludzie zjeżdżają się na obozy marki Interkamp, żeby rozwijać swoje twórcze zdolności. Interkamp ma m.in. sekcję malarską, taneczną czy fotograficzną. Akademia Rocka pomaga tworzyć Sekcje Rockową.

Program obozu:

  • Band - najważniejszym elementem obozu jest tworzenie zespołu, z którym nasi Uczestnicy opracują własny materiał muzyczny, wymyślą dla siebie nazwę, swój indywidualny styl i image lub zagrają covery ulubionych kapel. Próby zespołów będą intensywnymi przygotowaniami przed finałowym koncertem w ostatni wieczór obozu.
  • Kształcenie słuchu – każdy szanujący się muzyk rockowy powinien znać przynajmniej podstawy teorii muzyki. Nauczymy Cię, jak poruszać się w gąszczu specjalistycznych terminów, tak aby móc sprawnie dogadać się z członkami zespołu przy pracy nad nowym kawałkiem. W programie: elementy muzyczne (melodia, harmonia, rytm, dynamika, forma i barwa dźwięku), interwały, skale, akordy, gamy, półtony, ćwiczenia z metronomem, dyktanda melodyczne oraz rytmiczne.
  • Warsztaty sprzętowe/instrumentalne – w małych grupach (dobranych pod kątem stopnia zaawansowania) pomożemy rozwinąć Twoje indywidualne umiejętności gry na instrumencie. Będziesz mógł zagrać najbardziej znaczące dla historii rocka riffy i solówki. Warsztaty te będą solidną porcją rad i ćwiczeń na drodze doskonalenia gry. W programie: rodzaje gitar, perkusji, basów; zasady konserwacji i przewozu sprzętu muzycznego; dlaczego warto zaprzyjaźnić się z lutnikiem, po co nam statywy, kolumny odsłuchowe i mikrofony… – czyli niezbędny poradnik dla każdego muzyka.
  • Tworzenie zespołu – gdzie szukać ekipy do zespołu? Jak komponować materiał? Jak znaleźć salę prób i jak ją odpowiednio wyposażyć? Czym ją wytłumić? Jak nagrać pierwsze demo? Jak przygotować dobry rider techniczny? Dlaczego tak ważna jest chwytliwa notka o zespole? Dowiesz się także, jak wybrać dobry sprzęt, jak zakładać struny, czym regulować menzurę gitary, jak założyć naciąg do perkusji. Nasi Instruktorzy – koncertujący na co dzień muzycy – opowiedzą o ważnych aspektach w tworzeniu i karierze zespołów rockowych.
  • Jam session – interesującym doświadczeniem dla każdego muzyka są improwizacje w klimacie prawdziwych, pokoncertowych jam session. Uczestnicy będą mieli okazję wraz z Obozem Wokalnym i Gitarowym wziąć udział w nocnych zajęciach muzycznych, podczas których poszukają nowych inspiracji, brzmień i ścieżek rockowych, a także spróbują stworzyć nowe aranżacje oparte na znanych motywach.
  • Pokaz finałowy – w ostatni wieczór poszczególne obozy zaprezentują rezultaty swoich twórczych zmagań. W programie: koncerty, recitale, spektakl teatralny, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych, prezentacje multimedialne.

 

Najbliższe terminy:

15.01.2017 – 21.01.2017 - koszt 1199zł

05.02.2017 – 11.02.2017 - koszt 1199zł

12.02.2017 – 18.02.2017 - koszt 1199zł

 

Miejsce: Wisła